Chcesz schudnąć, ale nie masz zbyt wiele czasu. To duży problem. Oto kilka sposobów na szybkie spalanie kalorii w czasie codziennego dnia. Pamiętaj im częściej ćwiczysz, tym szybciej chudniesz.

1.Spal kalorie na schodach

Wejście na piętro po schodach spala dużo więcej kalorii niż wjechanie tam windą. To oczywiste, a mimo to wiele osób zdaje się o tym zapominać. Dodatkowo wzmocnimy i ujędrnimy sobie nogi, a więc jeśli masz wybór, to korzystaj ze schodów.

2.Spal kalorie w tańcu

Czy można łączyć przyjemne z pożytecznym. Taniec zdecydowanie jest do tego stworzony. Chodzisz na dyskoteki lub potańcówki, dobrze się bawisz, dodatkowo świetnie kształtujesz swoje ciało. Zobacz jak wyglądają tancerki, ty też możesz tak wyglądać.

3. Spal kalorie w czasie seksu

Pieszczoty w zależności od jego intensywności – to już 200-450 spalonych kalorii! Jeśli nawet nie jesteśmy zwolennikami szczególnie intensywnego uprawiania seksu, to tracąc choćby 200 kalorii w ciągu doby, szybko osiągniemy wymarzoną sylwetkę.1 godzina intensywnych pieszczot ( w tempie 114 oddechów na minutę oraz 18 minut czystego kochania) odpowiada 1 dużemu kawałkowi tortu czekoladowego. Ponadto zrobimy to w dużo bardziej przyjemny sposób, niż gdybyśmy biegały na bieżni w fitness clubie. Należy też pamiętać, że seks znakomicie wpływa na poprawę przemiany materii, a przy okazji spełnieni kochankowie tracą ochotę na bardzo kaloryczne słodkości.

4. Spal kalorie na skakance

Skoki na skakance to jedno z ćwiczeń, jakie możesz wykonać w domu. Przez 30 minut energicznych skoków możesz spalić od 200 do 400 kalorii, zależnie od twojej wagi i tempa powtórzeń. Nawet kilka minut przyspieszy twój metabolizm. To bardzo intensywne ćwiczenie i daje całkiem świetne efekty.

5. Spal kalorie przy sprzątaniu

Najlepszym zadaniem domowym, które tak czy inaczej powinno się wykonać, jest sprzątanie. Bez znaczenia czy akurat porządkujesz szafę na ubrania czy odkurzasz – przy intensywnym wysiłku możesz spalić do 200 kalorii.

6.Spal kalorie wyprowadzając psa

Ćwiczenia z psem sprawiają wyjątkowo dużo radości.. Czas spędzony razem płynie szybko, a kalorie spalają się wręcz niepostrzeżenie. Wyprowadzając psa zabierzmy ze sobą rower dzięki czemu pies sobie pobiega ,a my się znakomicie dotlenimy. Dwa w jednym to doskonały pomysł. Możemy też kupić specjalny talerzyk do łapania. Sport ten polega na tym, że wyrzucasz w powietrze specjalny, plastikowy talerzyk (15zł-60zł), a zwierzak stara się go złapać. Dogfrisgee można uprawiać właściwie wszędzie, np.: na łące czy trawniku w parku. Podstawy tego sportu są bardzo łatwe do opanowania, większość psów ma naturalne skłonności do chwytania rzucanych przedmiotów.

ILE KALORII MOŻESZ STRACIĆ W 15 MINUT?
jazda na rowerze – 50
kcal;
jogging -125 kcal;
pływanie – 70 kcal;
wędrówka po górach z plecakiem – 150 kcal
gra w piłkę – 150 kcal
gra w tenisa – 100 kcal
gimnastyka na przyrządach -110 kcal;
bieg na długim dystansie -170-200 kcal;
spacer – 40 kcal.