Teraz modne są jędrne pośladki. Wzmacniając ich mięśnie, zapracujesz też na zdrowy kręgosłup. Aby zobaczyć ich efekt, wystarczą cztery tygodnie ćwiczeń.

Oto kilka przykładowych ćwiczeń:

1. Ćwiczenia na silne pośladki i brzuch
Połóż się na brzuchu i oprzyj się na ugiętych łokciach. Trzymając je pod barkami. Stopy oprzyj na palcach i unieś przednią część klatki piersiowej tak jak przy pompkach. Wciągnij brzuch, aby wyprostować kręgosłup. Unoś lekko raz jedna a raz drugą nogę, ale tylko do linii pośladków. Ćwiczenie wykonaj po osiem powtórzeń.

YouTube Preview Image

2. Ćwiczenia na kręgosłup
Uklęknij, opierają się na rękach. Kolana powinny się znajdować pod biodrami, a dłonie pod barkami. Plecy powinny być wyprostowane. Unieś zgiętą w kolanie nogę na wysokości pośladków. Piętę skieruj w kierunku sufitu. Jednocześnie ugiętą w łokciu przeciwległą rękę podnieś do boku i utrzymaj na wysokości barków. Ćwiczenie wykonuj powoli, po osiem powtórzeń raz na jedną a raz na drugą stronę.

YouTube Preview Image

3. Ćwiczenia na jędrną pupę i uda
Połóż się na plecach, ugnij w kolanach i oprzyj stopy o podłogę. Rozstaw je na szerokości bioder, a ręce połóż wzdłuż tułowia. Chwyć końce taśmy, tak aby leżała ona na biodrach i lekko ją napnij. Unoś miednicę do góry. Podczas tego ćwiczenia taśma powinna się mocno napinać. Ćwiczenie wykonaj po osiem powtórzeń. W ten sposób wzmocnisz mięśnie pośladków i ud.

YouTube Preview Image

4. Ćwiczenia na nogi
Stań na taśmie, chwytając jej końce, opierając dłonie na biodrach. Zegnij lekko kolana. Przenieś ciężar ciała na lewą stronę, a prawą stronę unieś do góry. Jednocześnie wyciągając lewą rękę, tak aby taśma się napięła, a łokieć znajdował się na wysokości barku. W tej pozycji wytrzymaj ok.2 sekund. Ćwiczenie powtórz cztery razy zmieniając stronę. Możesz to ćwiczenie wykonać także bez taśmy, tylko wtedy wyciągniętą  rękę oprzyj na krześle.

YouTube Preview Image