Czy wiecie że piwo w małych ilościach może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie?

Dzięki temu artykułowi, dowiesz się, dlaczego piwo jest …zdrowe. Skocz więc do lodówki po zimny trunek, bo zaczynamy.Okazało się że ten złocisty napój, ma właściwości odchudzające!

Dlaczego? Otóż powoduje on odwodnienie tkanek, a dodatkowo ma pozytywny wpływ na proces spalania węglowodanów i tłuszczów a więc przyspiesza przemianę materii.

Wszystko dzięki zawartości witamin z grupy: B, B1, B2, PP, B12 oraz składników mineralnych takich jak: potas, fosfor, magnez, wapń i sód.

 Popularny „browar” jest również przepełniony antyoksydantami (przeciwutleniaczami), które chronią przed chorobami serca, a także wspomagają proces odbudowy mięśni.

Większość ludzi uznaje piwo za wysokokaloryczny i powodujące otyłość. Stąd bierze się zresztą mówienie o kimś, kto ma duży brzuch, że ma „mięsień piwny”. Okazuje się jednak, że zła sława piwa jest nieco przesadzona! Wiem że brzmi to dziwacznie, ale piwo ma naprawdę dużo zalet, oczywiście jeśli pominiemy złą reputację chmielnego trunku ( publiczne pijaństwo, barowe awantury itd.)

ZALETY PIWA

1.Im ciemniejsze piwo tym zdrowiej dla wyglądu ciała.

Generalnie ciemne piwo zawiera więcej przeciwutleniaczy, niż jego jasny odpowiednik. Antyoksydanty pomagają odwracać zniszczenie komórek, co hamuje procesy starzenia –  spowodowane jest to naturalnym dla naszego organizmu utlenianiem się składników w nim zwartych.Naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtona odkryli, że ciemne piwo – a konkretnie Guinness – ma więcej zdrowotnych właściwości niż „jasne pełne”.

2.Regeneracja ciała.

Przeciwutleniacze zawarte w piwie mają wpływ na regenerację po treningu, odbudowują i wzmacniają mięśnie.Najnowsze badania wykazały, że ciemne piwo ma tyle samo antyoksydantów co czerwone wino. Piwo do kilku godzin po ćwiczeniach dostarczy Wam odpowiedniej do odbudowy mięśni ilości przeciwutleniaczy.

3.Nawodnienie.

Myślisz, że alkohol zawarty w piwie odwadnia organizm? Niekoniecznie!

Przeprowadzono więc test na dwóch grupach ludzi: Po intensywnym treningu pierwszej grupie podano do picia wodę, a drugiej piwo. Test wykazał, że studenci, którzy wypili kufelek byli nieznacznie bardziej nawodnieni, niż ci, którym podano czystą wodę.

Czy znaczy to, że po ćwiczeniu warto sięgnąć po szklankę zimnego piwka? Raczej nie ale jak już to zrobisz to się nie odwodnisz (sportowcy nie unikają picia piwa po nawet ciężkim meczu).Jednak piwo mimo, że zawiera 93% wody wydaje się, że dobrze nawadnia organizm to nie jest najlepszym rozwiązaniem po treningu ponieważ zawiera mało składników odżywczych.

Zamiast tego lepiej napić się wody i zjeść świeży owoc.Mimo to, nie unikaj piwa w noc przed treningiem, w obawie przed odwodnieniem organizmu – większość piw nie wysuszy cię tak jak myślałeś.

4.Piwo działa na pobudzenie seksualne.

Czeskie Centrum Medyczne wydało opinię, że dwa jasne pełne dziennie dla mężczyzn i jedno w przypadku kobiet podnoszą intensywność przeżywania seksualnych zbliżeń.

Taka ilość piwa dziennie odstrasza widmo impotencji na całe życie. Coś w tym może być, ponieważ, wszyscy lekarze są zgodni, że picie piwa zmniejsza ryzyko zatykania się żył i tętnic.

5.Działanie lecznicze.

Piwo z dużą zawartością chmielu zawierają związki polifenoli, które pomagają obniżyć cholesterol, wspomagają walkę z rakiem i niszczą wirusy, oczyszczają nerki i przewody moczowe.

Więc jeśli chcesz maksymalnych korzyści zdrowotnych, warto wypić jednego browarka wieczorkiem.

6.Energia.

Piwo Cię wzmocni ponieważ ma jedną z największych wartości energetycznych ze wszystkich produktów spożywczych. Jednak jeżeli szukasz energetycznego „kopa” przed wysiłkiem fizycznym, piwo nie jest najlepszym rozwiązaniem – może Cię zakręcić  :)  i skończy się to tak:

YouTube Preview Image

Przeciętne piwo ma około 120 kalorii, a więc wypicie czterech równa się zjedzeniu jednego Big Maca w McDonaldzie.Jeśli starasz się zrzucić wagę nie upijaj się!

Na szczęście jedno piwo po pracy nie przesunie wskazówki wagi w żadną ze stron. Pij piwo z rozwagą, a ekstra kalorie nie będą problemem.

Podsumowanie:

A więc drodzy mili, warto dodać do swojego jadłospisu jedno małe piwko dziennie, nie bójmy się tego trunku, wszystkie najważniejsze plusy zostały objaśnione wyżej. Można do tego jeszcze dodać że w chmielu znajdują się żywice, lupulina i humulina, które są wykorzystywane w medycynie przy leczeniu nerwicy i bezsenności.

YouTube Preview Image