Jeśli jest Ci ciężko wstać rano z łóżka, a w ciągu dnia czujesz się śpiąca, potrzebujesz energetycznego dopingu. Wykorzystaj metody, które pomogą Ci odzyskać siły i energię.

Oto kilka porad jak pokonać senność:

1. Jesienią i zimą mózg wydziela więcej melatoniny, hormonu snu. Natomiast zmniejsza się produkcja serotoniny, odpowiedzialnej za nastrój. Aby organizm ja wytworzył potrzebuje światła np. lampa do fototerapii, stymulator światła.

2. Kiedy jesteś głodna stajesz się zmęczona i senna. Aby temu zapobiec, wprowadź do swojej diety produkty dodające energii. Staraj się jeść więcej bananów, sardynek i soczewicę. Zmęczenie i senność pomoże ci opanować także czekolada. Pamiętając, że słodycze są kaloryczne.

3. Kawa jest twoją najlepszą przyjaciółką. Niestety ona ma tylko chwilowe działanie. Nie musisz jednak zrezygnować z kofeiny. Możesz ją znaleźć w herbatkach z guaraną. Dodaje ona energii i nie uzależnia jak kawa.

4. Jeśli twoja senność jest uciążliwa i nie możesz normalnie funkcjonować. Powinnaś sięgnąć po środki, które dodadzą ci energii. Zażywaj preparaty z żeń-szeniem. Regularnie stosowanie pomoże Ci odzyskać siły i chęć do życia.

5. Największą senność odczuwasz między godziną 13 a 16. A w tym czasie najwięcej pracujesz i nie masz czasu na przerwę lub sjestę. W tej sytuacji najlepsze dla zregenerowania organizmu jest ruch. Zrób kilka przysiadów i porozciągaj się lub zrobić sobie 15 – minutową przerwę i wyjść na krótki spacer. Dotlenisz mózg, a ty odzyskasz energię.

6. Dobrym sposobem na pokonanie zmęczenia jest ziewanie. Poprawia krążenie,dotleniasz i schładzasz mózg, dzięki temu poczujesz się mniej senna.