Joga – oznacza łączyć, integrować, scalać. Pojęcie wywodzi się się ze starożytnych Indii i prowadzi do integracji osobowości na płaszczyźnie psychicznej, emocjonalnej i fizycznej. Poprzez bezpośrednie doświadczenie odkrywa się stopniowo złożoność rzeczywistości, uczy jak własną pracą można korzystnie wpływać na swój stan psychofizyczny, zdrowie, relacje z otoczeniem.

Joga jest traktowana jako sposób na zachowanie harmonii duszy i ciała oraz dobrej kondycji.

Asany- to proces przyjmowania oraz utrzymywania określonej pozycji ciała, który angażuje zmysły, umysł i świadomość. Ćwiczenia za pomocą Asan dają poczucie wewnętrznej równowagi i spokoju działają tonizująco i energetyzująco. Poprzez praktykę dążymy do doskonałości ich wykonania.

Jogę można ją zastosować również do odchudzania. Odkryj cudowny sposób kształtowania ciała za pomocą jogi!

JOGA ODCHUDZAJĄCA

Jeśli pragniesz zapewnić sobie dobrą formę, nie ma nic lepszego niż joga. Specjalnie opracowane ćwiczenia kształtują mięśnie i poprawiają postawę ciała. Wykonywane regularnie, modelują sylwetkę, pozwalają zwalczyć bóle głowy, astmę, bezsenność i prowadzą do utraty wagi. W przeciwieństwie do aerobiku ćwieczenia jogi przywracają równowagę psychiczną organizmu. Joga działa również na układ wydzielania wewnętrznego, utrzymując w równowadze hormony, które wpływają na gospodarkę wodną w organizmie, łaknienie, zmiany nastroju i apetyt na określony rodzaj żywności.

Ponieważ joga jest formą ćwiczeń rozwijających muskulaturę, przyspiesza przemianę materii, co sprawia, że organizm spala tłuszcz nawet wówczas, gdy odpoczywasz. Jogę można stosować nie zważając na wiek, płeć i sprawność fizyczną.

Ćwiczenia opracowano w ten sposób, by były dostępne dla wszystkich. Można je wykonywać na różnych poziomach trudności, w zależności od zaawansowania, wybierając coraz trudniejsze warianty, w miarę osiągania większej elastyczności ! Joga również pomoże ci się koncentrować, relaksować i wyznaczać sobie cele, a wszystko to jest niezbędne w usuwaniu nadwagi.

Joga:
“zwiększa elastyczność mięśni i stawów
kształtuje smukłą sylwetkę
odpręża, pozwala redukować stres
rehabilituje kręgosłup”

Joga doskonale sprawdza się w domowych warunkach, gdzie jesteśmy ograniczeni przestrzenią. Można ją stosować w domu, opierając się na filmach dvd. Polecam pozycje- „Joga odchudzająca” oraz „Astanga Joga”.

Joga doskonale koryguje kręgosłup a jej działanie odprężające i odchudzajce jest szeroko znane. Powoduje że można ją stosować rano – przed pracą lub wieczorem po ciężkim dniu. Wystarczy 20 min sesja a na pewno poczujemy wspaniałe właściwości jakie niesie joga.
Jogę oczywiście można trenować w klubach fitness z profesjonalnym instruktorem. Miłą atmosferę zapewniają też „Wyjazdy z jogą” lub „ Majówka z jogą”, „Wakacje z jogą” gdzie można odseperować się od codziennego dnia, wypocząć i zaczerpnąć radość z Asanami. Szeroki wybór znajdziecie w internecie.
Portal „Wakacje z jogą” zaprasza do praktyki jogi w najpiękniejszych miejscach Polski. Organizatorzy wzbogacili program o ajuwedę, taniec, naukę starożytnej sztuki zagospodorowania przestrzeni, Zajęcia prowadzą dyplomowani nauczyciele.

Mieszkańców Warszawy ucieszy informacja, że w stolicy za sprawą projektu „Joga w parku” przez całe wakacje można skorzystać z połączonych z wykładami o zdrowym stylu życia zajęć jogi w plenerze odbywających się w każdą niedzielę na Polach Mokotowskich

Więcej informacji – www.wakacjezjoga.pl, www.jogawparku.pl

Oto jak wygląda ją przykładowe ćwiczenia z Jogą:

YouTube Preview Image

Proszę  komentarze:)