Dzięki niemu piękniejemy, stajemy się zdrowsi, silniejsi. A skoro to taki cudowny lek, zażywajmy go jak najczęściej. W odróżnieniu od innych medykamentów miłość ma cudowny smak.

Badacze ze Szkocji stwierdzili, że pary, które uprawiają seks trzy lub więcej razy w tygodniu, wyglądają o 10 lat młodziej – i tak też się czują. Zebrali oni dane o ponad 3500 osobach, które twierdziły, że czują się lub wyglądają młodo jak na swój wiek. Okazało się, że duży wpływ na to miała częstość uprawiania seksu.

Prowadzący badanie dr David Weeks z Royal Edinburgh Hospital dowiodło, że im częściej uczestnik badania uprawiał seks, tym młodziej wyglądał. Już trzy stosunki w ciągu tygodnia wydają się “odmładzać” badanych. Jak twierdzi Weeks w trakcie stosunku następuje intensywne spalanie tkanki tłuszczowej oraz zwiększone wydzielanie endorfin w mózgu- substancji podobnych do narkotyków – działających przeciwbólowo i poprawiających nastrój. Częste pobudzanie ich wydzielania prawdopodobnie jest przyczyną dobrego samopoczucia badanych.

Co daje nam sex

  • Udane igraszki miłosne sprawiają że zdecydowanie obniża się poziom stresu. Dzięki niemu nasz sen jest głęboki i spokojny.
  • Krążenie krwi przyśpiesza, transportując olbrzymie ilości tlenu. Dzięki temu nasz mózg jest doskonale dotleniony a koncentracja dużo lepsza.
  • Miłosne igraszki opóźniają proces starzenia. Utrzymują poziom estrogenów na wysokim poziomie, co sprawia, że skóra jest bardziej napięta, a drobne zmarszczki wygładzają się.
  • Rozluźnia i rozgrzewają się mięśnie, co łagodzi bóle reumatyczne i migreny. Badania dowodzą, że ludzie regularnie uprawiający seks rzadziej zapadają na choroby śmiertelne. Rośnie poziom immunoglobiny A odpowiedzialnej za zwalczanie wirusów.
  • Osoby będące aktywnie seksualnie, mają mniejsze skłonności do zapadania na depresje i nerwice. Dzieje się tak dlatego, że podczas spełnienia wydziela się endorfina- hormon szczęścia. Dzięki niemu odczuwamy wszechogarniającą euforie i zadowolenie.
  • Udane życie erotyczne buduje naszą pewność siebie. I poprawia samopoczucie, nic tak wspaniale nie wpływa na nas jak świadomość, że daliśmy komuś rozkosz.
  •  Pod wpływem erotycznych igraszek poprawia się nasz wygląd. Działa na naszą kondycję lepiej niż wizyta w siłowni. Mięśnie są stymulowane do energicznej pracy. Rytmicznie się napinają i rozluźniają, jest to doskonałe ćwiczenie. Przyśpiesza przemianę materii, oczyszcza organizm z toksyn, hamuje przyrost wagi. Po miłosnych uniesieniach jest tak słodko, ze zanika ochota na słodycze.