Jedzenie, które przyśpiesza procesy spalania tkanki tłuszczowej. Jak myślicie? Czy istnieje coś takiego? Pewnie, że tak. W tym artykule dowiesz się więcej.

Termogeniki są to substancje, które powodują uwalnianie  ciepła z organizmu. Substancje te prowadzą do powstania zjawiska o nazwie termogeneza. Otóż jest to proces, podczas którego z tkanki tłuszczowej zostanie pobrana energia w celu produkcji energii termicznej.

Stosowanie termogeników jako suplementów diety lub ich spożywanie w codziennych posiłkach powoduje podwyższenie metabolizmu, zwiększenie wydatków energetycznych i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Termogeniki występują w naturalnej postaci w niektórych środkach spożywczych. Jednak w praktyce stosuje się suplementy tzw. Fat-Burnery. Są to preparaty, które zwiększają metabolizm i termogenezę w stanie odpoczynku i podczas treningu. Najlepszymi naturalnymi termogenikami są kofeina/guarana, zielona herbata i inne środki wspomagające. Występujące  w naturalnym pożywieniu, tylko gdzie?…

… otóż nie musimy poszukiwać wyszukanej żywności, by podwyższyć swój metabolizm. Produkty, które na co dzień stosujemy do przyrządzania posiłków, w tym  przyprawy o ostrym piekącym smaku, są naturalnym źródłem termogeników. Do nich zaliczamy ostrą paprykę, pieprz i imbir. Według badań  papryka i pieprz, zwiększają wydatki energetyczne, głównie poprzez wzmożone utlenianie tłuszczów. A imbir jest zalecany  przez hinduskich lekarzy osobą z nadwagą i otyłością.Przyprawy ponadto zmniejszają uczucie głodu i imitują uczucie sytości.

Termogeniki:

Papryka- ostra czerwona Chili
Imbir
Pieprz- głównie Ceyenne, Turecki
Gorzkie pomarańcze

Substancje wspomaganie działanie termogeników:

Herbata- zielona, czerwona, czarna
Kawa
Czekolada
Kakao

Podsumowanie:

Przyśpieszając proces spalania tkanki tłuszczowej jedzmy paprykę, stosujmy w kuchni ostre przyprawy, pijmy herbatę. Pamiętajmy, aby się zdrowo odżywiać, a wszystko będzie dobrze :)